1 2 3 4

טיפול באקנה בפנים

טיפול הוליסטי הוא תהליך של מסע ארוך של התמודדות עם משבר החיים. זוהי דרך המוליכה אל מעבר להסתגלות ושיקום. טיפול הוליסטי הינו דרך המובילה ת מחוזות של צמיחה, התפתחות, סיפוק ושמחת חיים המוקירה את ערכו של הרגע הנוכחי בדרך להגשמה עצמית. אחת המטאפורות לטרנספורמציה הוא מעבר ממוות ללידה מחודשת. החיבור בין טראומה ורוחניות יכול לשמש כגרעין להתפתחות, שגשוג ושיפור איכות החיים. גישה זו מתמקדת בשינוי התנהגויות היום יומיות של האדם ובמחשבותיו. כאשר אדם מגיע לטיפול עם סימפטום מסוים כמו חרדה ודיכאון הוא מקבל קודם כל כלים התנהגותיים ראשוניים על מנת להקל על הסימפטום. תהליך זה משלב הנחיות לתכנון סדר היום ולשילוב פעילות גופנית, טכניקות של הרפיה, טכניקות של רישום התנהגות ואסטרטגיות למידה.

הילדים שלנו אינם מודעים ומקשרים בין כל הדברים אותם הם חווים. מצוקה רגשית אינה נעלמת אלא גדלה ומשפיעה יותר ויותר על ההתנהלות התקינה של הילדים. ילד שאינו משתף ברגשותיו יגדל להיות מבוגר שמתקשה ביצירת קשרים אינטימיים ולכן הוא צריך טיפול רגשי. על ההורים לשים לב ולזהות מתי ישנו דפוס שחוזר על עצמו ולא לייחס זאת לאופי הילד. ברוב המקרים מדובר על אתגר ההורות וגידול הילדים בעולמנו המשתנה והמתקדם כל זמן. אנחנו רוצים שילדינו יצליחו ויתקדמו ואנו מעניקים להם את מיטב החוגים הטיפולים והתמיכה הטכנית לימודית. בין כל אלה יש לזכור כי ההתפתחות, למידה וביטוי עצמי מושפעים מאוד מהמצב הרגשי. טיפול רגשי כולל בתוכו איזון וחיבור רגשי המעצימים את האמונה העצמית, האהבה, הביטחון והאמון בסביבה, ומהווים בסיס איתן להתמודדות בחיים.

ברפואה קיימים מספר סוגי טיפול באקנה בפנים. כשהיא קלה ניתן להשתמש בתכשירים מקומיים הידועים כתכשירים מקלפים המסייעים לשחרור פקקי החלב התקועים ובפעילות אנטיספטית נגד חיידקים, או בחומצה בעלת פעילות אנטי חיידקית הפועלת גם נגד פיגמנטציה ובתכשירים המכילים גופרית לייבוש פצעים. תכשירים אלו יעילים לתהליך טיפול באקנה בפנים. כשמטפלים באקנה בתכשירים מקומיים, אחת הבעיות העיקריות היא מידת ההצלחה הטיפולית. הפסקת הטיפול עלולה לגרום להחזרת האקנה. ואכן מחקרים קליניים מצביעים על העובדה שלמעלה מארבעים אחוז מחולי האקנה, פצעי הבגרות, בני נוער ומבוגרים שנטלו ריקוטן, הופיעה התפרצות של הפצעים לאחר תום נטילת הכדור, מכיוון שהכדור לא עובד על שורש בעיה אלא הוא מייבש את השומן עליו מתקיים החיידק.