1 2 3 4

ניתוח פלסטי של הרמת חזה מיועד להרים חזה שצנח.

מה שמביא לצניחה של החזה היא ירידה בכמות של רקמת השד ועודף של עור.

לא מעט נשים חוות צניחת שדיים בגלל שלושת הסיבות הבאות: בשל התקדמות הגיל, בגלל לידות, בגלל ירידה משמעותית במשקל.

היתרונות

  • א. מביא למבנה גוף יותר צעיר ומושך.
  • ב. מחזיר לאישה שנותחה את דימוי הגוף שהיה לה לפני צניחת החזה.
  • ג. מגדיל את הביטחון העצמי של האישה שנותחה.
  • ד. משפר הופעה בבגד ים, או בחולצה או שמלה שהן בעלות מחשוף.
  • ה. בעלות חזה קטן אשר צנח יכולות לקבל חזה מורם וגם בעל נפח גדול על ידי ביצוע שילוב של הרמה וגם מילוי על ידי הרופא המנתח.
  • ו. הניתוח של הרמת חזה יכול לתקן פגמים כמו הבדלים בגודל שבין זוג שדיים או שדיים שהתרוקנו.

ההחלטה לגבי הניתוח

בפגישה שנערכת בין האישה שמועמדת לניתוח הרמת חזה למנתח הפלסטי, משוחחים בנושא הציפיות של האישה מהניתוח ובודקים שישנה אכן התאמה בין הציפיות למה שהניתוח מסוגל להביא.

השיחה הזאת נעשית במטרה להימנע ממצב של ציפיות מוגזמות שאחריהן תבוא האכזבה הבלתי נמנעת. המנתח הפלסטי צריך להתחשב בנתונים הבאים - בדיקתם של השדיים, צורתם וגודלם של השדיים, איכות העור לפי הפרמטרים השונים שהם: עובי, גמישות, סימני מתיחה ועוד, גודלה של העטרה, מיקומה של הפטמה. לאחר שלקח בחשבון את כל הנתונים האלה יכול המנתח הפלסטי לדבר על הניתוח שיתאים לאישה וגם לגבי הצלקות שתהיינה כרוכות בו.

מרביתן של הנשים מעדיפות ניתוח פלסטי שמיועד להגדלת השדיים בלבד, מפני שזהו ניתוח קצר יותר ופשוט יותר לביצוע, שגם משאיר פחות צלקות ואף זול יותר. אבל ניתוח שלא מתאים מביא לתוצאות הפוכות בשל המיקום הגבוה של השתלים וצניחתם של השדיים הטבעיים מתחת לשתלים.

לכן אם מומלץ ניתוח להרמת השדיים כדאי לקבל את המלצת המנתח הפלסטי וזאת בגלל ניסיונו הרב בתחום. לכן, עוד לפני קיום הניתוח חייבת להיות אחדות דעים מלאה בין האישה שאמורה לעבור את הניתוח לבין הרופא המנתח לגבי מה ניתן להשגה בעזרת הניתוח.

לסיכום, ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח שהוא מורכב יותר וגם יקר יותר מניתוח להגדלת חזה. אבל יש מקרים שבהם אישה שזקוקה להרמת חזה לא תשפר את מראה החזה ואף תצא נפסדת אם תעבור ניתוח שמיועד להגדלת החזה, אשר אינו מתאים לבעיה שממנה היא סובלת (שהיא כאמור צניחת החזה).

לכן חייבים לקבל ייעוץ מאת רופא בעל ניסיון בתחום ולקבל את דעתו אם הוא ממליץ על ניתוח הרמת חזה וטוען שניתוח להגדלת חזה לא יביא לשיפור במראה של השדיים ואפילו עלול לפגוע במראה השדיים של האישה אשר מנותחת.