1 2 3 4

כל קוסמטיקאית, מתחילה או ותיקה, חייבת להשתמש בציוד קוסמטי. כיוון שקוסמטיקה הוא תחום פארא-רפואי - ברמה כזו או אחרת - ציוד לקוסמטיקאיות חייב להיות מקצועי ובעל הרישיונות המתאימים. לא כל אחד ואחת יכולים ורשאים לתפעל ציוד קוסמטי, ובייחוד לא ציוד הנוגע לטיפולים מסוכנים המשתמשים בלייזר, במחטים חשמליות, מכשירי עיסוי מיוחדים ועוד.

ציוד קוסמטי לקוסמטיקאיות יכול לכלול מגוון רחב של אפשרויות, תלוי בסוג הטיפול הדרוש. כל קוסמטיקאית היא מומחית בתחום אחר, ובהתאם לכך יהיה הציוד שברשותה: מכשירים להסרת שיער בשיטות שונות, ציוד לטיפולי פנים וגוף, מיטות טיפולים, ציוד ציפורניים (פדיקור / מניקור, בניית ציפורניים) ועוד. יש לזכור שכל קוסמטיקאית עוברת הכשרה מקצועית לתפעול הציוד שברשותה, בדרך כלל מטעם היצרן או היבואן / מפיץ. לפני שאתם מתחילים לבצע טיפול כלשהו במכון הקוסמטיקה, ודאו שלקוסמטיקאית שלכם יש רישיון להפעלת הציוד לקוסמטיקאיות הנמצא במקום.

מרבית המכשירים הנכללים במסגרת ציוד קוסמטי, מגיעים כבר עם תווי תקן כאלה ואחרים, בהתאם למדינות השונות: ארגון הבריאות והתרופות האמריקאי (FDA ), תקינה אירופית (CE ) ועוד. יש לוודא, כמובן, שהמכשיר אושר לשימוש גם על ידי משרד הבריאות הישראלי, בהתאם לסטנדרטים הנהוגים בארץ. הכי טוב יהיה לרכוש את הציוד הקוסמטי מחברות העוסקות בתחום, והמורשות למכור ולהפיץ ציוד קוסמטי מקצועי ברמת האיכות הגבוהה ביותר. כך לא תצטרכו לדאוג שמא רכשתם ציוד ירוד.

מכשירי עיסוי (מסז')

כאשר עוסקים במכשירי עיסוי המיועדים לשימוש קוסמטי, איננו מדברים על מכשיר עיסוי רגילים שניתן לקנות בחנויות למכשירי חשמל. כאן מדובר במכלול המוצרים המשמשים את הקוסמטיקאית המקצועית בעבודתה - מכשירי עיסוי בריאותיים מיוחדים (כולל אפשרות לשילוב אור אינפרה-אדום), מיטות עיסוי נוחות ועמידות, מחממי מגבות, פרגודים ועוד. כל המכלול הזה הוא חובה בכל מכון קוסמטיקה, כיוון שמכשירי עיסוי לבדם לא יספקו את כל השירות - ויש לצרף אליהם מוצרים נלווים.

מכשיר עיסוי לצורכי קוסמטיקה מקצועית יכול להגיע בכמה צורות, בהתאם למקום העיסוי בגוף – מכשיר עיסוי רפלקסולוגי לרגליים, מכשיר עיסוי על בסיס שיאצו, ידיות עיסוי רוטטות לחלקי הגוף העליונים ועוד. כמו כן, מכשיר עיסוי מדגמים מסוימים מגיעים עם חלקים מתחלפים, כגון ראשי עיסוי ואפשרויות נוספות. כמו בכל ציוד קוסמטי אחר, גם פה דרושה לפעמים הכשרה מקצועית לשם תפעול המכשירים השונים. יש לדעת כיצד להניח את מכשיר העיסוי על הגוף, מבלי לגרום לנזקים (למשל - אסור לבצע עיסוי בצורה ישירה על עמוד השדרה, מחשש לפגיעה בחוליות).

לקוחות הסובלים ממחלת הסוכרת יכולים אף להגיע לקוסמטיקאית לשם קבלת טיפולי עיסוי מיוחדים. מכשיר עיסוי בתחום זה מיועד להזרמת מחזור הדם ולהמרצתו, כך שלא יצטברו משקעי סוכר במערכת הדם ויגרמו לחסימות מסוכנות. כאן, בדרך כלל, דרושה קוסמטיקאית פארא-רפואית, בעלת ידע וניסיון בטיפול בחולי סוכרת.